אודות לואיזיאנה

חברת DANSONS נוסדה ב1999 ע"י אב (דן) ושני בניו. החברה התחילה בפיתוח וייצור של קמיני פלט לחימום, אך מהר מאוד הפוקוס שלה עבר לפיתוח של מוצרים לחוץ – וכך נולד המותג לואיזיאנה. לואיזיאנה הינה אחת החברות הוותיקות ביותר כיום בתחום מעשנות הפלט, והינה החברה השניה שנכנסה לשוק גרילי הפלט  (בשנת 2006), כאשר רק חברת טרייגר, שהביאה לעולם את המוצר הזה שנקרא מעשנת פלט, החזיקה בבלעדיות בשוק במשך כ20 שנה בזכות פטנט מסחרי על המוצר. לואיזיאנה לא נכנסה כעוד שחקן, אלא שמה לה למטרה לקחת את התחום הזה כמה דרגות גבוה יותר. הכי גבוה שאפשר. 

הבשורה הגדולה של לואיזיאנה בפיתוח ליין מעשנות הפלט היה דבר ראשון הזזת סיר הבעירה שהיה כמקובל ממוקם במרכז – לצד, ובכך לקצר משמעותית את בורג ההזנה ולהפחית את מקרי היתקעות מערכת ההזנה. אך לא הסתפקו בכך – את בורג ההזנה עשו הרבה יותר גדול, הרבה יותר מסיבי והרבה יותר חזק. התוצאה שהתקבלה זו מוערכת הזנה אמינה יותר, מהירה יותר וחזקה הרבה יותר.

סיר הבעירה גם הוא הביא חידוש – סיר בעירה נשלף לניקוי קל, ולא רק זה אלא שיש עוד סיבה למה צריך לנקות אותו פחות! היתרון בכך שהסיר בצד החבית ולא במרכז הוא שהוא יושב קרוב הרבה יותר למפוח האוויר שתפקידו ללבות את האש, ובזכות הקרבה משב האוויר החזק אף מנקה את שאריות האפר ביעילות גדולה יותר ושומר על סיר בעירה נקי ללא תחזוקה לכמות שימושים גדולה יותר. דבר נוסף – לואיזיאנה דגלה בעיצוב בצורת חבית שוכבת ללא ארובה, אלא עם מערכת חורים לפליטה אחורית שווה לכל אורך החבית לאחידות גבוהה יותר בפיזור החום בחלל המעשנה.

שלושת רעיונות אלה השתמרו במוצרי לואיזיאנה עד היום ועברו לא מעט שיפורים מאז. אך דבר אחד לא הזכרנו שהוא לגמרי משנה את כללי המשחק – תריס הלהבה האגדי!!! לואיזיאנה פיתחה דיפלקטור פיזור חום ומנקז שומנים עם תריס מיוחד – המאפשר בהזזה קלה לקבל אזור צליה של גריל להבה עוצמתי על אש ישירה! קהל המעריצים של לואיזיאנה לעולם לא יוותר על הפיצ'ר הזה שמאפשר עוד אינספור אפשרויות משחק והתנסות. אין כמו לצרוב את הסטייק לסיום עם מכת חום אימתנית… ללהט פלאנצ'ה מברזל על הלהבה, לצלות איזה סטייק ככה זריז על האש בלי הכנה מוקדמת, ועוד. הפיצ'ר הזה הוא למעשה מה שהופך את לואיזיאנה למוצר שהוא באמת גם מעשנה וגם גריל – All In One.

סדרת המייסדים

לקפיצת המדרגה שדן, המייסד של לואיזיאנה, חלם – לקח כ15 שנה להתבשל. Low & Slow. בשנת 2018, קצת יותר מעשור לאחר שמכר את המותג טרייגר לתאגיד גדול – ג'ו טרייגר, ממציא מעשנת הפלט, חיפש את הדרך לחזור לתחום שכה אהב. ג'ו מצא עם דן שפה משותפת, חזון וחלום משותף – להביא לעולם קפיצת מדרגה בתחום לרמה אחרת לגמרי. הם לחצו ידיים וג'ו נכנס ביחד עם דן לחוד החנית של מחלקת הפיתוח של לואיזיאנה שכבר עמלה במשך כמה שנים על הדבר הבא.

בשנת 2021, לאחר המתנה מורטת עצבים, לואיזיאנה השיקה לשוק את "סדרת המייסדים" (The Founders Series). הסדרה החדשה פרצה את כל הגבולות עם סדרה פשוט עוצרת נשימה בה הכל גדול יותר, כבד יותר, מדויק יותר, עוצמתי יותר וטכנולוגי הרבה יותר. סדרת המייסדים מחולקת לשתיים: סדרת הבסיס – Premier, וסדרת הפרמיום – Legacy.

הפיקוד החדש של סדרת המייסדים הינו מסך מגע ענק ומרהיב, היודע להתממשק עם אפליקציה ייעודית ע"י Wifi, ולראשונה בעולם גם ע"י Bluetooth (יתרון כאשר אין אינטרנט אלחוטי זמין). הפיקוד החדש כולל לא פחות מ4 רגשי בשר המשדרים את נתוני טמפרטורות הנתחים בכל זמן נתון גם אל האפליקציה, ואחד מהם ניתן לתכנות שכאשר הוא מגיע ליעד – המכשיר יעבור למצב שמירת חום. 

תריס הלהבה עבר שדרוג משמעותי עם פיצ'ר המאפשר את פתיחתו מבחוץ ע"י הזזה קלה של כפתור (בדגמים הקודמים היה צורך להרים את הרשת ואז עם מלקחיים לפתוח את התריס). שדרוג זה שינה לגמרי את חוויית השימוש וגרר התלהבות גדולה מאוד של האוהדים הוותיקים של המותג.

חורי הפליטה של העשן מאחור צוידו עם תריס דמפר חדשני המאפשר לצמצם ולהגדיל את גודלם ובכך לשלוט בעוצמת העישון.

מיכל הפלט הוגדל משמעותית והינו פשוט ענק! מכיל מעל 13 ק"ג פלט! שודרג עם תוספת של חלון מרהיב המאפשר לראות את מפלס הפלט, וכן מבנה משופר ואטום המוגן יותר מגשם ולחות.

סדרת ה-Legacy הביאה איתה סטנדרט אחר לגמרי. הסדרה הינה סופר יוקרתית המשלבת גימורי נירוסטה מוברשת לצד ציפוי אמייל אפור מהמם… דיפון נירוסטה כפול לשמירת חום יעילה יותר ולחסכון בפלט. רשתות מנירוסטה 304, תאורה פנימית… מי שמחפש את הקרם דה לה קרם – זה הLegacy. צריך לראות ולהרגיש בשביל להאמין.

בתמונה: משמאל דן ת'ייסן מייסד דנסונס-לואיזיאנה, מימין ג'ו טרייגר ממציא מעשנת הפלט

ממציא מעשנה טרייגר